wtorek, 1 kwietnia 2014



PRZEDSTAWIAM ASPIRATOR-SOPELEK DO NOSA!

                         
                                                          13,98 cena

Nos niemowlęcia bardzo się różni w swojej budowie od nosa człowieka dorosłego. Reakcja błony śluzowej nosa dziecka na różne czynniki drażniące w pierwszych miesiącach życia jest też odmienna od tej u człowieka dorosłego. Przewody nosowe malucha są wąskie, dlatego niezmiernie łatwo ulegają zatykaniu przez śluz, ropę czy ulewaną treść pokarmową. Błona śluzowa "tapetująca" nos bardzo łatwo ulega obrzękowi dodatkowo zwężającemu światło.

I tak każda, nawet drobna infekcja prawie zawsze odbija się na sposobie oddychania przez nos. Przebieg tej infekcji ma podobny schemat. Najpierw wysięk wodnisty i kichanie – jako sposób oczyszczania nosa. Następnie blokada znacznie utrudniająca oddychanie, a spowodowana obrzękiem śluzówki. Powoduje to trudności przy piciu – wszak tylko w tym wieku człowiek może jednocześnie oddychać nosem i łykać pokarm. Katar tę cudowną umiejętność dziecka upośledza, powodując duży niepokój, niechęć do ssania i łatwe męczenie się przy jedzeniu. Przy niekorzystnym przebiegu
po pewnym czasie wydzielina w nosie może zżółknąć lub zzielenieć, co świadczy o przyłączeniu się bakterii i rozwijaniu się infekcji ropnej. Nos dziecka szerokimi przewodami łączy się z jamą uszu. Dlatego też ropny katar u malucha to prawie zawsze początek zapalenia ucha – poznamy to po jeszcze większym niepokoju naszego dziecka, często zwiększonej temperaturze ciała i całkowitej niechęci do picia – ruchy ssania nasilają ból ucha.


Do 5 miesiąca życia duża część katarów spowodowana jest przez cofanie się treści pokarmowej z żołądka do jamy ustnej i dalej do jamy nosa. Ten „fizjologiczny” refluks żołądkowo – przełykowy jest spowodowany niedojrzałością budowy przewodu pokarmowego niemowlęcia. Kwaśny pokarm stale drażni śluzówkę nosa i jest przyczyną często zgłaszanego przez rodziców dziecka stałego sapania, furczenia czy wręcz rzężenia słyszalnego nawet nad klatką piersiową.

Należy podkreślić także znaczenie warunków domowych na jakość oddychania nosem przez malucha. Zbyt wysoka temperatura, szczególnie w pomieszczeniu gdzie dziecko śpi, palenie tytoniu w domu czy drażniące zapachy – np. po remoncie (nieraz przeprowadzanym tuż przed narodzinami) są bardzo często przyczyną przewlekłego kataru.

Nie są to wszystkie przyczyny powstawania kataru ale widać, że katar u niemowlęcia może mieć poważne następstwa. Od powikłań infekcyjnych, czasami nawet poważnych, do gorszego ssania, dającego spowolnienie przyrostu masy ciała.
Dlatego też o nos dziecka trzeba dbać w sposób szczególny. Unikajmy wszystkich omówionych pokrótce sytuacji. Należy też śmiało i regularnie przeprowadzać drobne zabiegi higieniczne, ułatwiające oczyszczanie nosa za pomocą aspiratora. Nawilżanie śluzówki roztworami wodnymi, odciąganie kataru oraz częste spacery pozwolą utrzymać ten ważny narząd w doskonałej kondycji.


Radzę nie bagatelizować kataru, szczególnie u najmłodszych dzieci i korzystać zawsze z pomocy lekarza.


                       


Moja Opinia:

Sopelek jak dla mnie i dla mojego dziecka jest IDEALNY .Miałam kilka rodzajów Aspiratorów ,lecz żaden nie przypadł nam do gustu jak ten:)
Krótko mówiąc -SERDECZNIE POLECAM WSZYSTKIM RODZICOM...:d

1 komentarz:

  1. My posiadalismy fride ale widze ze ASPIRATOR-SOPELEK DO NOSA jest warty wypróbowaniu:)Dziekujemy za opinie:)

    OdpowiedzUsuń

Czas wrócić :) Dzień Dobry Wszystkim! Długo mnie tutaj nie było...ale jak to w życiu czasem bywa ,mamy czas lepszy i czas gorszy. U mnie doś...